Fundusz

Uczestnicy programu Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, którzy chcą wziąć udział w warsztatach neuronaukowych w Pracowni Neuroinformatyki, muszą nas przekonać, dlaczego powinniśmy ich przyjąć i rozwiązać wybrane zadania.

Pierwszego dnia warsztatów wybrani uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z projektami realizowanymi w pracowni i albo włączą się do pracy przy wybranym projekcie, albo uzgodnią projekt niezależny dopasowany do ich zainteresowań i możliwości.

Narzędzia, które mogą się przydać przy pracy u nas to Python, Neuron, VTK, Ants, Docker, Fenics, …. Projekty mogą dotyczyć 1. modelowania układu nerwowego, pola elektrycznego w mózgu, albo zachowania myszy; 2. analizy danych dotyczących aktywności mózgu lub zachowania myszy; 3. przetwarzania obrazów, np. z obrazowania całych mózgów.

Warto przejrzeć nasze publikacje i nasze projekty.

Żeby zaaplikować należy przesłać swoje rozwiązanie dowolnych problemów ze strony Tasks dokumentujących znajomość wybranych narzędzi na adres

d kropka wojcik at nencki kropka gov kropka pl

Nie oczekujemy znajomości podanych narzędzi na poziomie wyczynowym, chodzi o to, żeby nie tracić czasu na elementarz. Wszystkie podane narzędzia są darmowe i mają dokumentację w sieci.

Warunkiem udziału w warsztatach jest przyjazd z własnym laptopem z zainstalowanymi odpowiednimi narzędziami.

Advertisements